Фонетична українська розкладка для Mac OS X

• Administrators

Якщо ви користуєтесь Mac OS X і у вас немає можливості або бажання чіпляти наліпки на клавіатуру (наприклад на робочому комп'ютері, або з естетичних міркувань), то існує фонетична розкладка для української. Фонетична розкладка полегшує набір українського тексту на клавіатурах з відсутніми кирилічними символами.

Але та, яка йде разом з операційною системою (Ukrainian Phonetic), м'яко кажучи, зовсім незручна. Тому я використовую альтернативну українську фонетичну розкладку для Mac OS X, яка повністю повторює розкладку "Ukrainian Phonetic" для операційної системи Linux Ubuntu. Вона є набагато зручнішою за дефолтну маківську.

Щоб встановити альтернативну українську фонетичну розкладку, скопіюйте файли UA.icns та UA.keylayout у директорію /Library/Keyboard Layouts/ (для всіх користувачів) або ~/Library/Keyboard Layouts/ (для поточного користувача). Нова розкладка повинна одразу з'явитись у списку розкладок (в налаштуваннях клавіатури) під назвою UA, де ви її можете додати зі списку others.

Розкладку створено за допомогою програми Ukelele. Вихідний код розкладки можна взяти на Github.

Розкладка
    0_1529597839457_ua-layout-normal.png

Розкладка з Shift
    0_1529597856557_ua-layout-shift.png

Розкладка з Alt (Option)
    0_1529597873373_ua-layout-alt.png

• Я не раджу інвестувати час в вивчення фонетичної розкладки, коли абсолютно реально вивчити сліпий набір. В мене родичі використовують її на своєму компі і для звичайної людини щось робити там неможливо. Їх і самих дуже дратує, що на телефоні та на компі різні розкладки.

• Administrators

В принципі згоден, звичайна йцукен розкладка - це найкращий варіант, бо тоді не доводиться пристосовуватись кожен раз під нову розкладку, коли змінюєш комп, цей процес хоч і безболісний, але суттєво уповільнює швидкість набору. На рахунок сліпого набору, він у мене далеко не завжди виходить, вірніше виходить, коли не думати, бо щойно починаєш думати над процесом, і весь сліпий набір одразу ламається. Поки що я цей джедайський скіл не до кінця засвоїв.

• Administrators

Розкладка оновлена, вірніше повністю створена нова розкладка з нуля, я проапдейтив свій пост вище. Нова розкладка набагато логічніша і зручніша за ту, яку я раніше пропонував, і навіть включає літеру Ґ. Сподіваюсь комусь вона сподобається 🙂