Нюанси спілкування з українським консульством? • Привіт, хто стикався із консульствами України в Німеччині? Чи є підводні камені. Сам чув і читав багато чуток про те, що в укр. консульствах часто як і в держ. закладах України треба чекати у чергах, платити хабарі і терпіти зверхність службовців, але чи стикався хтось із таким особисто? Цікавить саме досвід в Німеччині, бажано навіть Мюнхен або Франкфурт.


 • Global Moderators

  У мене тільки виборчий досвід в РФ, оформлення проходили люб'язно і коректно. Так, про себе думаю, треба завжди мати на увазі що зарплатня у них українська на фоні іншого суспільства.

  Раджу попередньо все узгоджувати за телефоном, кожен відділ має свої контакти. • Я була задоволена франкфуртським консульством. Правда я була там останьго разу в осені 2014. Але новий паспорт отримала навіть швидше ніж мої батьки, які здавали на місяць раніше мене в Берлині. Навіть з чергами не було проблем. • Подався на зміну паспорту в Мюнхені. Організація процесу доволі слабенька, в цілому нагадує Україну, чекати довелось в підсумку 3 години, щоб подати заяву. Коштувало 155 євро. Заради справедливості маю сказати, що співробітники доволі стійкі і виважені, бо зі спокоєм працювати із таким потоком часто темпераментних і часто неорганізованих відвідувачів як наші співгромадяни дуже непросто.

  Ще здивувало, що всі відвідувачі, крім всього лише двох, говорили російською. За час проживання в Україні я навіть не здогадувався, що російська така поширена.


 • Global Moderators

  Якщо відвикли від української "бюрократії", то спочатку може бути культурний шок, але в цілому краще ніж в Україні.


 • Administrators

  @angryBeaver написав в Нюанси спілкування з українським консульством?:

  Подався на зміну паспорту в Мюнхені. Організація процесу доволі слабенька, в цілому нагадує Україну, чекати довелось в підсумку 3 години

  В нашому токійському консульстві приблизно так само, хоч я там був з іншого питання. Навіть попри те, що людей було дуже мало, мені там довелося просидіти весь ранок. До того ж оплатити на місці не можна, для оплати посилають в якийсь банк після закінчення всіх процедур. Але на щастя, у них там є комфортні диванчики, де можна навіть поспати))) Я мрію про часи, коли всі ці довідки можна буде замовити через Інтернет в електронній формі та з електронним підписом.