На Місяці могло бути життя кілька мільярдів років тому


 • Administrators

  Вчені припускають, що на Місяці могло бути життя близько 4 - 3.5 млрд років тому. Воду там вже знайшли - велике підземне озеро на Південному Полюсі, згідно останніх досліджень ЄКА. У вказаний час на Місяці могли існувати сприятливі кліматичні умови і атмосфера, яка могла підтримувати життя протягом багатьох мільйонів років. Також інтригує те, що згідно однієї з гіпотез, Місяць утворився внаслідок зіткнення Землі та великого небесного тіла розміром з Марс (планета Тейя). Тобто зерна життя з Землі (ціанобактерії на той час) могли опинитись і на Місяці, і навіть пройти схожий процес еволюції - до вищих видів тварин.
  https://www.universetoday.com/139676/was-there-a-time-when-the-moon-was-habitable/


 • Global Moderators

  Є гіпотеза, за якою легенда про потоп яка існує в більшості стародавніх культур, це розповідь про втрату місяцем своєї атмосфери і гідросфери на користь Землі. Тобто місяць наблизився надто близькою, і атмосфера почала перетікати до Землі. За рахунок втрати Місяць зміг зберегти положення на орбіті.


 • Administrators

  @vo_vik може бути, але це треба побудувати комп'ютерну модель, тоді буде видно, чи таке взагалі можливо.
  танення льодовиків після закінчення останнього льодовикового максимуму 20 тис. років тому теж призводило до значного підняння рівня океану, до того Чорне Море було озером, а Азовського Моря взагалі не було, купа територій були затоплені. думаю, що всесвітній потоп міг бути кілька разів, тільки з різних причин


 • Global Moderators

  Ну танення льодовиків це процес на кілька десятиліть. А потоп це коли бам і всьо.