Розповідь емігранта: "Тепер ніде свого дому не бачу"


 • Administrators

  Цікаве інтерв'ю. Але це не тільки українці, бо тих самих американців та британців за кордоном живе не менше, ніж українців, навіть більше. Різке збільшення кількості людей, які живуть не в країні свого народження та громадянства - це взагалі характеристика нашого покоління, і на мою думку цей тренд буде тільки збільшуватись. Світ стає все більш глобальним і кордони потроху розмиваються.

  https://www.bbc.com/ukrainian/features-39178848

  Українці отримують найбільше дозволів на проживання у ЄС з-поміж усіх країн не-членів Євросоюзу. Лише за 2015 рік таких дозволів, за даними Євростату, було видано півмільйона.
  Оновлені дані ще рахують, але з року в рік Україна є лідером за цим показником для Євросоюзу.
  Один із тих українців, хто поїхав вчитися до Євросоюзу і поки не повернувся - Антон.
  Він - фізик за освітою, поїхав з України ще у 2010 році. Спочатку навчався у Швеції, а потім залишився працювати в інженерії вже у Німеччині.

  ВВС Україна: За чим в Україні найбільше сумуєте?
  А.: В Україні - залишилися друзі, там все знайоме.
  А коли ти десь живеш по візі, ти себе не відчуваєш, як вдома. Ти розумієш, що це тимчасовий дім.
  І пізніше це відчуття якось переростає... От зараз я ніде не бачу, де я вдома.


 • Global Moderators

  А я от ще будучи в Україні не відчував себе дома. Так і живу в цьому світі в пошуках дому. Хоч бери і Сахару в арабів відвойовуй.


 • Administrators

  То більше залежить від того, що саме вкладати в поняття "дім". За кордоном відчуття дому у мене з'являється, коли спілкуюсь з іншими українцями, які тут живуть, інакше стає складно, з'являється ностальгія. Тому мабуть більш важливою є причетність до культури свого народу, бо Україна не обмежується державними кордонами, вона є там, де є українці.


 • Global Moderators

  Людина таке створіння, що все собі щось мусить думати наперед. Тому я би сказав, що там де будуть українці. А от з цим вже трохи складніше. • Ваш дом там - где ваша семья! Где вас ждут домой, сильно любят и не хотят отпускать!))))