Сьогодні день народження кішки Тами!


 • Administrators

  Тама (29 квітня 1999 — 22 червня 2015) — кішка, що була станційним доглядачем і виконавчим директором станції Кісі в японському місті Кінокава префектури Вакаяма. 🐈

  alt text

  У квітні 2006 року залізнична компанія Вакаями звільнила всіх співробітників станцій задля скорочення витрат. Станційні доглядачі були набрані за невелику зарплату зі співробітників місцевих підприємств поблизу кожної станції, які займалися цим паралельно з основною роботою. Для станції Кісі на посаду станційного доглядача була обрана Тосіко Кояма, бакалійниця, що жила неподалік. Кояма взяла на піклування Таму та інших бродячих кішок і годувала їх на станції.

  У січні 2007 року залізничні чиновники вирішили офіційно назвати Таму станційним доглядачем. Її основним обов'язком на посаді станційного доглядача було вітання пасажирів. Посада передбачала носіння кашкета доглядача; «робочий день» тривав з 9 до 17 годин; замість зарплати залізниця надавала Тамі безкоштовно котячу їжу.

  Реклама від призначення Тами призвела до збільшення пасажиропотоку на 17 % у тому ж місяці в порівнянні із січнем 2006 року; статистика перевезення пасажирів за березень 2007 року показала 10 % зростання у порівнянні з попереднім фінансовим роком. Дослідження показали, що розголос призначення Тами сприяв припливу 1,1 мільярда єн в місцеву економіку. У січні 2008 року Тама була підвищена до «старшого станційного доглядача»: в церемонії взяли участь президент компанії і мер; в результаті свого просування по службі вона стала «єдиною жінкою на керівній посаді» в компанії. У своїй новій посаді вона мала «офіс» — перероблену будку для продажу квитків, обладнану котячим туалетом. У січні 2010 року залізничні чиновники сприяли просуванню Тами на посаду «Operating Officer» (виконавчого директора) на знак визнання її внеску в розширення клієнтської бази компанії. Тама продовжувала роботу доглядача, прийнявши нову роботу; вона була першою кішкою, що стала одним з керівників залізничної корпорації.

  Її штат складався з двох котячих станційних доглядачів-помічників: кота Тібі і матері Тами, рудої смугастої кішки Міїко. Тама з'явилася в документальному фільмі про кішок під назвою «Котячий шлях» («La Voie du chat») французькою мовою і «Котячі уроки» («Katzenlektionen») німецькою італійського режисера Міріам Тонелотто.

  https://uk.wikipedia.org/wiki/Тама_(кішка)

  alt text