Кількість IT-спеціалістів у Львові на кінець 2017 року сягнула 20 тис.

• Administrators

Раніше було набагато менше. Я так розумію, що нарешті почала давати результати співпраця українських ІТ-компаній з ВУЗами в плані підготовки програмістів, і їхні власні курси. Все-таки слухати на лекціях справжніх спеців з досвідом - це значно краще, ніж слухати професорів, в яких з реального досвіду - тільки програмування на Фортрані ще за часів совка (у нас такі кадри були, але на щастя не всі).

Кількість IT-спеціалістів у Львові на кінець 2017 року сягнула 20 тис. Загальна кількість створених у Львові завдяки IT-індустрії робочих місць за 2016 рік сягнула 53 тис., що становило 13,8% усіх робочих місць у місті.
    https://vidia.ua/2017/67082

• Global Moderators

Гм 14% від всіх робочих місць. Якщо врахувати вік тих хто працює в айті, то по факту в молоді в Львові є 3 варіанти: на держслужбу, продавцем, або в ІТ)

• Administrators

Насправді більше десь на 30%, бо вони не врахували фрілансерів. А так, це дуже правильний вектор розвитку міста, наприклад в Сінгапурі традиційної промисловості майже немає, а рівень життя - один з найвищих у світі. Все зараз рухається до повної автоматизації виробничих процесів, що означає втрату робочих місць в металургії, хімічній, автомобільній промисловості, видобутку корисних копалин. Людей скрізь замінюють машини, навіть в сфері торгівлі. І навпаки, з'являються нові робочі місця в сфері ІТ, бо хтось повинен писати програмне забезпечення для цих машин, сапортити їх.

• Global Moderators

30 тисяч? Реально це дуже багато. це десь 10% від всіх трудових ресурсів.

• Administrators

Думаю, що реальна цифра - десь близько 27 тис. Фрілансерів реально багато, бо в Україні на доходи від фрілансу цілком можна жити, на відміну від західних країн, де життя набагато дорожче. В Індії така сама ситуація. Але фрілансерів точно порахувати неможливо, більшість з них не зареєстровані як приватні підприємці, щоб податкова не здерла три шкури. Також багато хто поєднує навчання в універі з фрілансом або розробкою власного софта для Google Play та Apple Store як парт-тайм джоб. Я трохи цим займався, але зараз не вистачає часу за основною роботою.