A що ви думаєте про новий закон України про освіту?


 • Administrators

  Нещодавно Верховна Рада ухвалила новий закон України про освіту, який зобов'язує викладати основні предмети в школах національних меншин українською мовою після закінчення початкової школи. Така система освіти є абсолютно стандартною в світі. Наприклад в Японії, де дуууже багато корейців і китайців, і вони живуть тут вже як мінімум 100 років, є тільки школи з посиленим вивченням корейської та китайської мов, і вони частково фінансуються з бюджету Кореї або Китаю, або є приватними. Викладання всіх основних предметів там ведеться виключно японською, бо інакше неможливо забезпечити належну інтеграцію дітей в японське суспільство. Але переважна більшість етнічних корейців та китайців навчаються у звичайних японських школах, школи для національних меншин - це, як правило, тільки для дітей дипломатів або тих, хто тимчасово перебуває в Японії. Ще туди ходять японці, які хочуть глибше вивчити китайську та корейську мову, окрім японської.

  На мою думку, такий закон Україні дуже потрібен, і його потрібно було прийняти ще у 1991 році, тоді ми мали б значно менше проблем із сепаратизмом. Бо виходить, що отримавши освіту в Україні, діти національних меншин фактично не відчувають себе громадянами України, і змушені продовжувати навчання у ВУЗах Росії, Угорщини та Румунії через неспроможність здати вступні іспити мовою, яку вони не знають.


 • Global Moderators

  На 26-ть років запізно його прийняли.


 • Administrators

  Так, запізно, для цього покоління, але все ще можна виправити для прийдешніх поколінь. Школа - це фундамент, на якому будується майбутнє народу, і якщо його будувати правильно, то держава буде сильною та стійкою до зовнішніх впливів та історичних пертурбацій.