Компанія IBM успішно протестувала нові квантові процесори


 • Administrators

  Компанія IBM оголосила про успішне тестування двох нових 16/17 кубітних квантових процесорів. Це величезний крок вперед, порівняно зі старою моделлю, яка мала лише 5 кубітів.

  alt text

  Новий процесор дозволить проводити ще більш складні обчислення та симуляції, які б зайняли сотні років на комп'ютерах з класичною архітектурою. Також квантовий процесор зможе в перспективі скоротити час навчання систем штучного інтелекту (наприклад таких як помічник Cortana від Microsoft) з кількох місяців до кількох днів коли Майкрософт завершить розробку мови програмування для квантових процесорів. Нову мову програмування можна вже зараз спробувати на емуляторі, зареєструвавшись на сайті.

  Поки що практичне використання квантового процесора значно ускладнюється тим, що його потрібно тримати замороженим майже до абсолютного нуля, інакше система не буде стабільною. Але вчені вже працюють над розробкою топології квантового комп'ютера, який можна було б використовувати в комерційних цілях і продавати зацікавленим організаціям.

  Більше можна почитати за посиланнями нижче.

  https://www.engadget.com/2017/05/17/ibm-quantum-q-experience-qubits-most-powerful-processor-yet/

  https://www.engadget.com/2017/09/26/microsoft-new-coding-language-is-made-for-quantum-computers/

  http://research.ibm.com/ibm-q/quantum-primer/

  https://quantumexperience.ng.bluemix.net/qx/user-guide