Оновлений план колонізації Марса від SpaceX


 • Administrators

  Повне відео доповіді Ілона Маска про невеликі зміни до проекту. Головні моменти:

  1. Час початку кампанії з колонізації Марса залишається без змін - це 2022 рік для вантажних рейсів та 2024 рік для пасажирських.
  2. Ракета разом з космічним кораблем буде висотою 106 метрів та діаметром 9 метрів. Кодова назва ракети - BFR ("Big Fucking Rocket"). Сам космічний корабель (ймовірна назва "Heart of Gold") буде висотою 48 метрів. Він буде призначений для перевезення 100 людей, для яких буде обладнано 40 кімнат (в кожній буде проживати по 2-3 особи). Будуть великі загальні кімнати для відпочинку та спілкування під час подорожі, які будуть обладнані всім необхідним для того, щоб не було нудно і пасажири могли насолоджуватись польотом.
  3. Перша пілотована подорож займатиме приблизно від 3 до 6 місяців, залежно від відстані від Землі до Марса в день запуску.
  4. Космічний корабель матиме 31 надпотужні двигуни високого тиску Raptor (це нова розробка SpaceX), вони будуть використовуватись як в космосі, так і під час вертикальної посадки на поверхню.
  5. В якості палива буде використаний зріджений метан, окислювач - рідкий кисень. Цей вибір пояснюється простотою транспортування, ККД та відносною легкістю виробництва цього палива на Марсі, порівняно з іншими альтернативами.
  6. Як ракету, так і космічний корабель, можна буде використовувати дуже багато разів, що зробить програму набагато дешевшою.
  7. За 50-100 років планується побудова повністю самодостатнього високотехнологічного міста на Марсі з населенням близько 1 млн людей.
  8. Цей самий космічний корабель можна буде використовувати також і для пасажирських перевезень на Землі, скорочуючи час до 30 хвилин на більшості маршрутів, які зараз займають до 12 годин літаком. При цьому вартість квитка буде не більшою, ніж в економ-класі літака.

  Більше можна почитати на Space.com або подивитись саму презентацію нижче.


 • Global Moderators

  Або журналісти щось намутили, або якийсь бред. Вони хочуть оту всю фігню прямо з землі запускати? Це ж проста математика, що набагато легше і дешевше збирати міжпланетні кораблі на орбіті. Відео не дивився.


 • Global Moderators

  Вже проклацав відео. Це якийсь розвод інвесторів на бабки. Нафіга тягнути всю вагу туди сюди купа раз, якщо обтікателі потрібні тільки для входу-виходу в атмосферу. Не можна тупо маштабувати ракету. Там логарифмічна залежність. Закинути 3 ракети по одній людині на орбіту, в 10 раз дешевше ніж одну з 3-ма людьми.


 • Administrators

  SpaceX - це одна з найуспішніших космічних компаній, яка сама проектує, збирає та запускає ракети і першою почала повертати на поверхню та використовувати перший ступінь ракети (чого не змогли зробити конкуренти). На орбіту будуть попередньо запускати контейнери з паливом (зріджений метан та кисень), тобто корабель буде мати мінімальний запас палива тільки до орбіти, а там дозаправлятиметься до Марса. Можна й по частинам запускати, але на орбіті не зовсім зручно збирати цілий космічний корабель, у нас ще не той рівень технологій, напевно тому вирішили запускати його у вже зібраному стані з зупинкою для дозаправки. Було б звичайно простіше, якби у нас вже була база на Місяці, яку можна використовувати як транзитну станцію, і там же можна видобувати ракетне паливо, наприклад Гелій-3, але побудова місячної бази тільки в планах.


 • Global Moderators

  Я розумію, що в них успішний бізнес, а не в мене. Але це презентація в першу чергу для інвесторів. Воно будуть оплачувати всю забаву. А на рахунок збірки на орбіті. МКС якраз хороший приклад, такої збірки.


 • Administrators

  А, точно, я й забув, що МКС запускався окремими модулями. Але це швидше станція, а не корабель, і не призначений для входу в атмосферу, тому він і побудований, як конструктор лего. З МКС простіше в цьому плані, і вони не обмежені часом. А те, що SpaceX будує - це повноцінний міжпланетний космічний корабель, який має цілісну кабіну з усією необхідною ізоляцією та 31 реактивні двигуни. Думаю, що їм реально простіше запустити його цілим, ніж мучитись з модулями, тим більше що корабель буде не один, а кілька десятків. Але орбітальна збірка буде точно потрібною, якщо ми будемо будувати значно більші космічні кораблі, які включатимуть в себе важку центрифугу для створення штучної гравітації, яку просто неможливо буде запустити у вже зібраному стані з Землі.


 • Global Moderators

  Переліт до марсу, це 3 етапи. Обтікачі потрібні на 2х етапах. Земля-орбіта і навпаки, і Марс-орбіта і навпаки. Причому для Марсу треба завсім інші обтікачі, через іншу структуру його атмосфери. Фактично обтікач треба тільки для старту з Землі, бо сідає воно на хвіст. То нащо тягати ту всю махіну туда і назад постіно? А це все офігенні додаткові витрати палива.