Автономний автомобіль в складних погодних умовах


 • Administrators

  І ще одне відео автономного автомобіля, на цей раз в темну пору доби та в дощову погоду. Як бачимо, такі погодні умови не становлять жодних проблем для авто, обладнаного програмним забезпеченням від каліфорнійського стартапу Drive.ai. Відповідно до статті, штучний інтелект автопілоту використовує технологію глибокого навчання. Тобто чим більше ви будете їздити, тим краще автопілот буде реагувати на різні нестандартні ситуації, по аналогії з живим водієм. Але навіть якщо ви тільки-но забрали машину з салону, вона вже буде мати універсальний набір знань, без прив'язки до конкретного маршруту. Надалі, якщо ви будете часто їздити за тим самим маршрутом, ваше авто буде запам'ятовувати дорогу і її особливості, навіть кожну яму на дорозі, зберігаючи нерви водієві.

  Таке саме тестування автономних автомобілів у повній темряві проводив минулого року і Ford, також без жодних проблем. Навігація в темряві (і навіть з вимкненими фарами) можлива завдяки лазерним радарам LiDAR, якими обладнане автономне авто.

  В США зараз завершуються процедури з легалізації автономних авто у всіх 50 штатах.


 • Global Moderators

  А потім поміняють знаки чи покладуть новий асвальт)


 • Administrators

  @Vo_Vik Та в мене іноді складається враження, що більшість живих водіїв на знаки і сигнали світлофора взагалі не дивляться, принаймні в Токіо, з кожним роком кількість лунатиків на дорозі все збільшується, відповідно і кількість аварій через людський фактор. На мою думку, яким би не був недосконалим автопілот, він все одно буде водити значно краще за середньостатистичного водія.


 • Global Moderators

  В 1 000 000 стандартних ситуацій так. А потім настане одна не стандартна, про яку не могли подумати програмери і в кращому випадку воно просто стане посеред дороги. Я цілком за автономні автомобілі. Але їх треба пускати туда, де нема людей, бо там де є люди, то вони завжди утнуть якусь дурницю. • @scythian Тю, а я думав, що тут пишуть про такі автомобіли, які можна ремонтувати в будь яких умовах, навіть в складних погодних. А отой "автономний" поламається і нічого не зробиш навіть за 10 метрів до гаражу.


 • Administrators

  Ну тут мається на увазі, що автопілот працює в будь-яких погодних умовах. А ламаються автомобілі на дорозі не так вже й часто, якщо це не купа металобрухту, а нормальне авто, яке регулярно проходить техобслуговування. В Токіо ще жодного разу не бачив, щоб хтось самостійно ремонтував машину на дорозі. Та й далеко не всі можуть це робити власними силами, я наприклад тільки велосипед можу відремонтувати. В разі серйозної аварії машину просто відвозить евакуатор. Хоча цей випадок тільки стосується поломки частини механізму автопілота або комп'ютера, бо в усіх інших випадках авто ремонтується так само, як і звичайна машина. Щоб замінити пробите колесо, не потрібно отримувати дозвіл у автопілота. Думаю, що подібні сумніви людство також мало при переході з гужового транспорту на автомобілі через збільшення рівня складності.


 • Global Moderators

  Я про те що умовна ходова може бути в порядку, але через якийсь глюк воно просто буде відмовлятись їхати. Буде так як з телефонами, щоб щось поремонтувати просто будуть міняти цілий блок.