Як автономні автомобілі та штучний інтелект повністю змінять нашу економіку


 • Administrators

  Дуже цікава стаття від журналіста з Нового Орлеану Скотта Сентенса про те, як вже у наступну декаду автомобілі з автономним керуванням повністю змінять економіку Сполучених Штатів. Мільйони водіїв-далекобійників втратять роботу, а разом з ними зникнуть придорожні бізнеси, які їх обслуговували. Цілі маленькі містечка можуть зникнути з мапи через масове впровадження вантажівок з автономним керуванням. З ними станеться те ж саме, що і з шахтарськими містечками, які не змогли адаптуватись до нових реалій і назавжди перетворились на міста-привиди без людей.

  Також автор апелює до поступового впровадження безумовного базового доходу як єдиного виходу з кризи, яка поступово набирає оберти. Не тільки індустрія вантажних перевезень, всі без виключення сфери економіки зараз прискореними темпами роботизуються, цілі професії зникають, а живих працівників замінює штучний інтелект. І це вже не майбутнє, це реалії.

  Разом з тим продуктивність праці тільки зростає з кожним роком, витрати ж навпаки зменшуються, акумулюючи все більший відсоток капіталу в руках 5% населення. Ці процеси зараз особливо відчутні в розвинених країнах, де вже багато хто говорить про необхідність впровадження безумовного базового доходу, інакше 95% населення ставатиме все біднішим, а 5% - все багатшим. А що ви думаєте з цього приводу?

  Оригінал статті на Medium: https://medium.com/basic-income/self-driving-trucks-are-going-to-hit-us-like-a-human-driven-truck-b8507d9c5961


 • Global Moderators

  Питання в тому, що з успішного бізнесу не так легко зібрати податки на той безумовний дохід. Тут хіба якийсь податок на власність встановлювати високий чи що треба.