Перша робота в Квебеку


 • Global Moderators

  У рідкісних, але цілком реальних випадках, можна знайти роботу за заявленою в імміграційних документах професії відразу по приїзду, за умови, що ви вільно володієте мовою і спеціальність не потребує спеціального ліцензування 9 рідше виняток, ніж правило). Природно, що це можливо лише при високому попиті на кваліфіковані кадри у вашій сфері діяльності.

  Більшою мірою, це стосується програмістів, IT-фахівців. Останнім часом такі кадри дуже потрібні в Квебеку ( і в усій Канаді), оскільки ми спостерігаємо стрімкий розвиток сфер телекомунікацій, ЗМІ, комп'ютерного і програмного забезпечення, мікроелектроніки.

  Крім того, Квебек - промислова провінція. У ній представлені такі напрямки як машинобудування, виробництво електричного та електронного устаткування, паперова, текстильна, деревообробна, нафтова і хімічна, аерокосмічна промисловість. Відповідно хороші фахівці в галузі фізики, астрономії, хімії, математики, різного роду інженерії завжди затребувані. Провінція також потребує механіків, техніків, технологів, операторів промислових верстатів, наладчиків, слюсарів-інструменщиків.

  Величезне місце в економіці провінції займає туризм. Квебек славиться своєю культурною спадщиною, багатою історією, святами та фестивалями. На території провінції знаходиться безліч курортів. Тому цінність представляють фахівці в цій сфері: досвідчені менеджери й організатори культмасових робіт, готельного бізнесу, гіди-екскурсоводи, історики, археологи. Затребуваною є професія лінгвісти-перекладачі. Завжди бажані в Квебеку представники богемних професій пов'язаних з мистецтвом, культурою, літературою, живописом, акторською майстерністю.

  Південні райони Квебеку спеціалізуються на сільському господарстві. Активно розвивається молочно-м'ясне тваринництво, розводять також свиней і домашню птицю. Крім підсобних працівників, тут потрібні кваліфіковані ветеринари. На цих землях займаються і рослинництвом. Вирощують кукурудзу, картоплю, зернові, тютюн, що в сезон вимагає додаткових рук, а також грамотних агрономів, технологів і механіків.

  Ось ті основні спеціальності, що користуються на ринку праці Квебеку великим попитом. Продиктовані вони в основному представленими в провінції сферами економіки і помітними тенденціями до збільшення сегмента комп'ютерних технологій.

  Однак фахівці в інших областях теж мають шанс працевлаштуватися в своєму напрямку. Більше можливостей знайти роботу медикам, педагогам, юристам, економістам, бухгалтерам, кухарям і кулінарам представляється у великих містах провінції: Монреалі і Квебек-сіті. Масажисти, спортивні тренера та інструктори по різного роду фізичним вправам теж користуються попитом в містах. У них же є можливість влаштуватися і в організації, де працює російськомовне населення провінції для створення необхідних благ своїм співвітчизникам: це ресторани, магазини, юридичні контори, дитячі садки, мовні школи, редакції друкованих видань, ТВ і радіостанції, автомайстерні, медичні центри.

  У Квебеку створені чудові умови для заняття дрібним бізнесом і ви можете організувати тут справу, яка вам до душі.

  Незважаючи на великий спектр затребуваних професій, більшість з них потребує отримання відповідної ліцензії або підтвердження кваліфікації. 😞

  Попит на некваліфіковану робочу силу в Квебеку досить високий, тому знайти роботу рознощиком реклами можна досить легко, особливо у великих містах. Так само брак робочих рук помітний в сільському господарстві, на виробництві або в переробній промисловості, у будівництві, у сфері обслуговування: в ресторанах, готелях, великих магазинах, у приватних будинках. При бажанні і серйозному підходу таку роботу можна знайти за пару днів.

  Як шукати? Найкращим варіантом є допомога друзів і знайомих. Не втомлююся повторювати, в Канаді знайомства і зв'язки теж відіграють важливу роль. Багато організацій не афішують наявність вільних вакансій. І потрапити туди можна лише за рекомендацією. Повідомте всім вашим знайомим про те, що ви шукаєте роботу. Не обмежуйтеся старими, перевіреними друзями, іноді допомогу можна отримати і від ледь знайомого співрозмовника з інтернет-чату. З цією ж метою відвідуйте і різні масові заходи.

  Можна спробувати щастя в газетних оголошеннях «La Presse», «Journal de Montreal", "The Gazette» (це для Монреаля) або на спеціалізованих сайтах інтернету.

  Ще одним варіантом може стати звернення до компанії, що займаються працевлаштуванням. За послуги таких фірм не доведеться платити, оскільки вони отримують винагороду від роботодавця, який найняв вас. Іноді це може відбитися на розмірі вашої зарплати. Такі організації розсилають ваше резюме по тих підприємствах, де потрібний персонал. Але не думайте, що чим більше рекрутингових агентств ви залучете до справи, тим швидше отримаєте результат. У разі якщо один і той же роботодавець отримає ваше резюме від двох і більше спеціалізуються компаній, швидше за все, він вам відмовить, навіть якщо ви задовольняєте всі вимоги вакансії. Тут не бажають вплутуватися в конфлікт інтересів, який може виникнути між конкуруючими фірмами.

  І нарешті, ви можете цікавитися наявністю вільних вакансій безпосередньо на підприємстві або в організації.

  Перша робота дасть вам те, що так необхідно новачкам. По-перше, вдосконалите свою мову у спілкуванні з колегами. По-друге, отримаєте канадський досвід роботи, підтверджений рекомендаційними листами. По-третє, знайдете нових друзів і знайомих, які сприятимуть швидшому процесу вашої адаптації в Квебеку.

  Так що, перша робота в Канаді, якою б вона не була, дає безліч переваг. Головне, не затримуватися на ній довго, а рухатися вперед за наміченим планом.