Ваше резюме - Канадські вимоги


 • Global Moderators

  Я не претендую на ідеальність, але прослухавши презентацію про найчастіше зроблені помилки в резюме, я вирішила поділитись матеріалами презентації.
  Всі ми знаємо, яка важливароль нашого резюме у пошуку роботи, а особливо першої, та ще й в Канаді. Тому треба заздалегіть підготуватися і по приїзду в Канаду займатися пошуком роботи , а не витрачати час на трейнінги по написанню резюме.
  Резюме - це ваше обличчя в очах менеджера, який витрачає 20с на короткий огляд сотень отриманих резюме. Томе Ваше обличчя має були вимите і охайне)))
  В даній презентації наведені деякі способи, як правильно помити ваше обличчя.
  Структура резюме:

  1. Короткі відомості про особу ( імя і прізвище, адреса, телефон, електронна адреса)
  2. Найменування позицію, яку ви бу хотіли зайняти.
  3. Короткий опис специфічних, характерних для вас, професійних якостей ( 6-8 речень).
  4. Опис вашого професійного досвіду, починаючи з останньої роботи і в хронологічному порядку ( але описуйте ваш досвід за останні 15 років). В Канаді не вимагають мати досвід більший як 15 років, тому якщо у вас 20-30 років стажу, то бажано написати, що у вас 15 і більше, точно не вказуючи цифру. Це зумовлене тим, що ви можете бути надто освідченим для даної компанії і доведеться вам платити більшу зарплату.
   Бажано не просто перечислити ваші обовязки на кожній посаді, а описати якими корисними ви були для компанії, як ви вдосконалили чи полегшили життя цій компанії, збільшили її прибутковість, залучили нових клієнтів, підписали мільйонні контракти....
   При описі досвіду, притримуйтесь такої послідовності: найменування посади, яку ви займали, найменування компанії, адреса, період праці.
  5. Розділ про освіту: найменування вашого вченого ступеня - бакалавр з .., магістр, професор..., навчальний заклад, адреса навчального закладу, період отримання. Якщо ви закінчили навчальний заклад більше як 10 років тому, то не вказуйте дату навчання...можливо ваші знання можуть бути застарілі...сорі.
  6. Відповідно до посади яку ви бажаєте отримати відкоригуйте ваші професійні якості. Якщо ви працювали як головний інженер, а претендуєте тільки на посаду машиність, то дані про вашу високу кваліфікацію можуть зашкодити отримати дану роботу.
  7. Як зазначалось раніше, резюме дає змогу роботодавцю отримати коротку картину про вас, спираючись тільки на ваше резюме. Тому воно має бути виконане грамотно, бути структороване, не захаращене надлишком інформації, легке для прочитання і для отримання головної ідеї про вас. Адже резюме - це тільки привід бути запрошеним на інтервю, де уже вас оцінять особисто. Таким чином резюме якнайкраще має вас характеризувати як професіонала своєї справи.
  8. Не використовуйте шаблонів, старайтесь бути індивідуальними.
  9. В Північній Америці широко розповсюджене використання спеціальних програм, які дають змогу машині оцінити ваше резюме, після такої вибірки аж тільки менеджер буде переглядати решту резюме. Механізм дії даної техніки побудований на тому, що у вашому резюме машина шукатиме ключові слова для даної позиції. Поділюсь маленьким секретор, люди йдуть на те, що ключові слова пишуть білим, невидимим для людського ока шрифтом, і вставлюють їх всюди в резюме. Машина їх розпізнає і вибирає вас як найкращого кандидата.
   Тому часто просять висилати резюме в тому чи іншому форматі.
  10. Реферанс- характеристика з попереднього місця роботи особливо тут вітається. Щонайменше 3 таких характеристики вимагають на хорошу позицію.
  11. Різні операційні системи можуть спотворювати, переміщати місце розташування тексту в вашому резюме. Тому перед тим, як висилати його роботодавцю, переконайтесь, що структура вашого резюме не змінюється.
   Успішного Вам написання резюме і швидкого знаходження бажаної роботи!!!!


 • Дякую за інформацію. Перечитав теми, дуже цікаво. А як взагалі канадці відносяться до емігрантів та українців зокрема? Знаю, що наша діаспора немаленька в Канаді, і от цікавий цей момент. Також власне чи самі українці підтримують якісь зв'язки між собою тощо...


 • Global Moderators

  Гляньте тему про українські організації.