Деталі групи Приватна

Global Moderators

Forum wide moderators

 

Список учасників

 • Надання томосу для України створить канонічні підстави для втрати влади Московського патріархату в Білорусі

  Коротко: якщо Українська Православна Церква отримає помісний статус, то в перспективі РПЦ може втратити і територію Бєларусі.

  ... У цьому зв’язку вельми важливим є повідомлення прес-служби Вселенського патріархату від 1 липня про межі територій канонічних юрисдикцій між Константинопольською та Московською церквами. Наголошуючи на тому, що Київська митрополія залишалася екзархатом Вселенської церкви, патріарх Варфоломій зазначає, що до її складу також входили єпархії на теренах Литви та Польщі. При цьому фактично йдеться і про землі сучасної Білорусі. Назва цієї країни не згадується у повідомленні з тієї причини, що станом на кінець ХVII сторіччя, коли Московський патріархат остаточно підпорядкував собі Київську митрополію, Білорусі як держави не існувало. Її сучасна територія входила до Великого Князівства Литовського, яке перебувало у складі Речі Посполитої. Так само, як і територія Правобережної України. ...
  https://www.radiosvoboda.org/a/29338581.html

  запощено в Історія
 • RE: MintBox Mini 2 з Linux Mint 19

  Ціна при цьому правда явно не 300 доларів за все буде.

  запощено в Комп'ютери та програмне забезпечення
 • RE: MintBox Mini 2 з Linux Mint 19

  @vo_vik Так, могли хоча б 250, не набагато й дорожче б вийшло, 120 - трохи замало, це ж не Chrome OS. Але якщо там звичайний 2.5-дюймовий 7-мм SSD на SATA шині, то можна апгрейднути хоч до терабайта.

  запощено в Комп'ютери та програмне забезпечення
 • RE: MintBox Mini 2 з Linux Mint 19

  Ну не знаю всього 120 гіг флеш памяті. Хоча якщо все зберігати в хмарах.

  запощено в Комп'ютери та програмне забезпечення
 • MintBox Mini 2 з Linux Mint 19

  Ізраїльська компанія Compulab випустила нову модель свого комп'ютера MintBox Mini 2 зі встановленою операційною системою Linux Mint 19. Весь комп'ютер поміщається у маленькому корпусі (ліворуч від клавіатури на зображенні нижче) з повністю пасивним охолодженням.
  https://www.zdnet.com/article/compulab-releases-mintbox-mini-2-pc-with-linux-mint-19-pre-installed/
  alt text

  запощено в Комп'ютери та програмне забезпечення
 • Вільха і крилатий Нептун. П’ять найбільш очікуваних новинок для української армії

  Глава Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак розповів журналу Новое Время про найбільш очікувані новинки, які найближчим часом надійдуть на озброєння до Збройних сил України.
  https://vidia.ua/2018/69382

  Ракетний проект Нептун
  alt text

  Реактивні системи залпового вогню Вільха
  alt text

  запощено в Російсько-Українська Війна
 • Український культурний фестиваль мав великий успіх в Ізраїлі

  Четвертий фестиваль української культурної спадщини «ЕТНО-хутір», що відбувся 15 червня в Тель-Авіві, перевершив успіх всіх попередніх років.

  Про це повідомляє UJE та Vidia.

  alt text

  «Більше 2000 ізраїльтян насолоджувалися українськими піснями, кухнею і модою в атмосфері молодіжного драйву», – йдеться у повідомленні.

  У фестивалі взяли участь українські майстри прикладного мистецтва і творці модного одягу в етностилі. Вперше на фестивалі був представлений популярний український бренд Gapchinska відомої української художниці Євгенії Гапчинської.

  У музичному меню фестивалю були українські колективи «Цвіт кульбаби», «Неформат» і прекрасна українська артистка Оксана Муха. На сцені блискуче виступила вже добре відома ізраїльській та українській публіці запальна група «Gefilte Drive».

  Традиційні вареники та інші страви національної кухні України змушували гостей шикуватися в черги за смачними наїдками. Окрема програма була для дітей, включаючи майстер-клас з української народної кераміки.

  «Організатори Етнохутора домоглися величезного успіху і перевершили самих себе. У наступному році потрібно розширюватися в новому форматі, тому що традиційне місце проведення фестивалю вже не вміщає всіх ізраїльтян, які бажають потрапити на українське свято», – заявив посол України в Ізраїлі Геннадій Надоленко.

  На фестивалі також відбувся благодійний ярмарок, зібрані кошти з якого будуть спрямовані на реалізацію проекту Israeli Friends of Ukraine – проведення реабілітаційно-оздоровчого сімейного табору «Крила» для вдів з дітьми, чоловіки яких загинули в АТО. В ярмарку взяли участь волонтерські організації «Шанс на життя» та благодійний фонд «Країна чудесних снів», які надають допомогу і підтримку українським дітям, які проходять лікування в Ізраїлі.

  alt text

  Організаторами заходу стала громадська організація Israeli Friends of Ukraine за підтримки канадського благодійного фонду Ukrainian Jewish Encounter. Партнерську допомогу надали Посольство України в Ізраїлі та авіакомпанія МАУ.

  Фестиваль «ЕТНО-хутір» став вже щорічною традицією – головною проукраїнською подією в Ізраїлі, своєрідним культурним мостом між Ізраїлем і Україною. З кожним роком фестиваль набирає все більшої популярності як серед ізраїльтян, так і серед української спільноти.

  запощено в Ізраїль
 • RE: Українець переїхав у США, щоб підготуватися до польоту на Марс

  Так, я теж десь читав, що десь приблизно така кількість людей мінімально потрібна для виживання людства. Але ж Марс не буде ізольованим, туди періодично планується засилати нові групи колоністів. BFR Маска вміщує близько 100 чоловік чи щось близько того.

  запощено в Наука та технології
 • RE: Українець переїхав у США, щоб підготуватися до польоту на Марс

  Реально для виживання колонії треба десь близько 1000 людей. Інакше дуже швидко почнуться шлюби між родичами і відповідні накопичення негативних мутацій.

  запощено в Наука та технології
 • Кам'яна могила на Запоріжжі

  Кам'яна могила в Запорізькій області. Сакральне місце, де люди залишали петрогліфи ще 24 тисячі років тому.

  http://7chudes.in.ua/nominaciyi/kamyana-mohyla/

  Кам’яна Могила — визначна пам’ятка древньої культури в Україні поблизу Мелітополя (село Терпіння) у Запорізькій області над річкою Молочною, державний історико-археологічний музей-заповідник.

  Упродовж років у цьому кам’яному “панцирі” утворювалися печери і гроти, які стародавні люди мали за святилища. Саме сюди приходили перед полюванням первісні мисливці, щоб вершити свої таїнства.

  Тут одночасно можна спостерігати слід різноманітних за своєю культурою і походженням народів. На цьому місці у різний час жили стародавні мисливці, скотарі, землероби, пізніше по цій землі пройшли кіммерійці, скіфи, сармати, гунни, хозари, половці…

  У печерах і гротах Кам’яної Могили зосереджено більше трьох тисяч наскельних малюнків від кам’яного віку до епохи бронзи і пізнішого часу. Серед багатьох з них чітко простежуються зображення людини, диких і свійських тварин. Як правило, їх видряпували шматками твердого каменю. Подекуди первісні митці покривали ці малюнки червоними і чорними мінеральними барвниками. Печера Кози, гроти Бика (Мамонта) і Дракона, двометрова кам’яна фігура людини-риби… І всюди – зображення Дерева життя, символу родючості і вічності.

  Люди залишали тут свої “автографи” починаючи з епохи кам’яного віку (22 – 14 тисячоліття до нашої ери). Розмальовували стіни і в добу бронзи, і пізніше. Тут знайдено залишки стародавніх жертовників. За малюнками можна простежити первісні релігії – тотемізм, магію, анімізм ,фетишизм, культ предків. Роль храму, що об’єднував три світи (небесний, земний і підземний), ця степова пам’ятка поблизу Мелітополя у Запорізькій області виконувала упродовж багатьох тисячоліть для різних племен і народів, що пройшли теренами сучасної України.

  У вивченні цієї пам’ятки, археологія дала змогу відповісти на низку питань про розвиток духовної культури, її фундамент та коріння багатьох народів Євразії.

  Музей-заповідник «Кам’яна Могила» – науково-дослідницький та культурно-освітній заклад, зібрання пам’яток матеріальної та духовної стародавньої культури, пов’язаної з історією України та Євразії.

  0_1529742802035_kamyana4.jpg

  запощено в Історія